Darmowy zwrot przez 100 dni
Darmowa dostawa od 500 zł
Darmowy zwrot przez 100 dni
Darmowa dostawa od 500 zł
Zamów przez telefon od 08:00 - 22:00

Szybki test na obecność COVID-19

Z poradą telemedyczną

Wykonaj test na Koronawirusa SARS CoV-2, pod opieką lekarza, nie wychodząc z domu! Wynik otrzymasz nawet w 15 minut!

Kup teraz
- 27% 129 zł

93,50 zł

Jak działa nasza usługa?

1
lp_teleporada_shopping-cart
Kupujesz zestaw testowy on-line
2
lp_teleporada_shipment
Dostarczamy pod wskazany adres w ciągu 1-2 dni*
3
lp_teleporada_call_us
Dzwonisz na dedykowaną infolinię
4
lp_teleporada_staff
Wykonujesz test na COVID-19 z lekarzem on-line
* Dni robocze.
test-covid-19-ag-sd-biosensor

DoOchrony COVID-19 Antygeny

Usługa obejmuje przeprowadzanie szybkiego testu antygenowego w asyście specjalisty za pomocą konsultacji telemedycznej. Personel medyczny wyjaśni i pomoże w przeprowadzeniu testu, zinterpretuje wynik i udzieli porady lekarskiej.


Antygenowy test na obecność COVID-19

Test COVID-19 Ag jest szybkim immunochromatograficznym testem immunologicznym do jakościowego wykrywania swoistych antygenów SARS-CoV-2 obecnych w ludzkiej nosogardzieli.

Pozytywny wynik testu wskazuje na przechodzoną aktualnie infekcję wirusem SARS CoV-2. Podczas konsultacji telemedycznej lekarz zinterpretuje wynik testu, oceni objawy i poradzi Ci co zrobić dalej.

Wynik testu dostępny jest w ciągu 15 min od wykonania. Idealnie nadaje się do badania domowników, pracowników, klientów czy uczniów. Prosty w użyciu i skuteczny, wykonanie testu nie wymaga dodatkowych sprzętów i wysyłania pobranej próbki do laboratorium.

lp_teleporada_path1

Czy warto?

lp_teleporada_accuracy Dokładność Wysoka korelacja z testami PCR
lp_teleporada_availability Dostępność Nie wymaga dodatkowych urządzeń
lp_teleporada_easy_to_use Łatwy w użyciu Kilka prostych kroków
lp_teleporada_quick_result Szybki wynik Wiarygodny wynik w 15-30 minut
lp_teleporada_strength Wytrzymałość Długi okres przechowywania bez chłodzenia
lp_teleporada_path1

Czy wykorzystywany test na COVID-19 jest dobry?

Urządzenie testowe, które wchodzi w skład zestawu testowego - Test STANDARD Q COVID-19 Ag, to produkt renomowanej firmy SD BIOSENSOR, która od wielu lat prowadzi rozbudowane prace badawczo-rozwojowe w zakresie diagnostyki immunologicznej i molekularnej oraz systemów samokontroli stężenia glukozy we krwi. Test zgodnie z polskim prawem został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Doskonała swoistość i czułość w porównaniu z PCR. Test STANDARD Q COVID-19 Ag wykazał swoistość na poziomie 99,68% i czułość na poziomie 96,52% w porównaniu do testów PCR.

lp_teleporada_table
lp_teleporada_specificity_sensivity

Test STANDARD Q COVID-19 jako pierwszy na świecie został wpisany na listę proponowanych rozwiązań przez organizację WHO (World Health Organization - Światowa Organizacja Zdrowia). W chwili obecnej jest jednym z dwóch testów antygenowych proponowanych przez WHO.

Szybki test przesiewowy STANDARD Q COVID-19 Ag figuruje również na liście rekomendacji Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Z czego składa się zestaw testowy?

Zestaw testowy zawiera instrukcję obsługi, sterylną wymazówkę, probówkę wraz z nasadką oraz szybki test Ag (antygenowy) najwyższej jakości. W zestawie znajdziesz również numer telefonu na dedykowaną infolinię wraz z unikatowym kodem, który pozwoli na zrealizowanie usługi.

Jak przeprowadzić test na obecność koronawirusa?

Po wybraniu numeru infolinii i podaniu kodu uzyskasz połączenie ze specjalistą, który poinstruuje Cię jak prawidłowo wykonać test, a następnie zinterpretuje wynik.

Wynik pojawi się na płytce testowej w ciągu 15-30 min od nałożenia na niego 3 kropli z probówki zawierającej roztwór testowy.

1
lp_teleporada_tutorial_1
Wprowadź wymazówkę do nozdrza i potrzyj o powierzchnię tylnej części nosogardzieli.
2
lp_teleporada_tutorial_2
Wsuń wymazówkę do probówki z buforem ekstrakcyjnym.
3
lp_teleporada_tutorial_3
Ściskając probówkę wymieszaj 5 razy.
4
lp_teleporada_tutorial_4
Ściskając probówkę wyjmij wymazówkę.
5
lp_teleporada_tutorial_5
Za pomocą nasadki zamknij dokładnie probówkę.
6
lp_teleporada_tutorial_6
Ściskając probówkę wyjmij wymazówkę.
7
lp_teleporada_tutorial_7
Odczytaj wynik w ciągu 15-30 minut. Nie odczytywać po 30 minutach.
8
lp_teleporada_tutorial_8
Skonsultuj i zinterpretuj wynik z z naszym lekarzem.
lp_teleporada_path1

Chesz wykonać test na COVID-19?

Zamów teraz. Zestaw testowy zostanie dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres w ciągu 1-2 dni roboczych.

Kup teraz
- 27% 129 zł

93,50 zł

Test STANDARD Q COVID-19 Ag jest wyrobem medycznym do diagnostyki in-vitro, przeznaczonym do użytku profesjonalnego. Test jest wykorzystywany do diagnostyki w ramach konsultacji telemedycznej. Niedozwolone jest działanie niezgodne z Regulaminem usługi, w szczególności samodzielne interpretowanie wyniku. W przypadku występowania objawów klinicznych takich jak gorączka powyżej 38°C, kaszel, duszność, bóle mięśni, osłabienie, zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia wskazany jest niezwłoczny kontakt z Sanepidem lub Szpitalem Zakaźnym. Tak samo należy postąpić w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Wynik testu ma charakter wyłącznie informacyjny, co oznacza, że otrzymanie wyniku nie jest równoznaczne ze skierowaniem na kwarantannę czy leczenie, podobnie jak wynik negatywny nie zwalnia z kwarantanny osób, które ją odbywają.

Jesteś użytkownikiem profesjonalnym?

Jeżeli jesteś profesjonalnym użytkownikiem i nie chcesz skorzystać z teleporady medycznej, możesz skorzystać z naszej oferty hurtowej! Wybierz, który zestaw będzie odpowiedny dla Twoich potrzeb, zamówi i otrzymaj produkt w ciągu 1-2 dni roboczych!

Jak przeprowadzić test?

Najczęściej zadawane pytania

Czy test na obecność COVID-19 można wykonać samodzielnie, np. w domu?

Test należy wykonać pod nadzorem lekarza. Możesz w tym celu zgłosić się do odpowiedniego punktu lub skorzystać z naszej usługi porady telemedycznej, podczas której otrzymasz wszystkie niezbędne instrukcje. Test będziesz mógł przeprowadzić np. w domu, a lekarz pomoże Ci prawidłowo zinterpretować wynik badania.

Czym różni się “test na obecność COVID-19 dla użytkowników profesjonalnych” od “porady telemedycznej z testem na obecność COVID-19”?

Test na obecność COVID-19 stanowi wyrób medyczny do diagnostyki in vitro używany w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 dlatego wprowadzenie na rynek i dalsza dystrybucja ww. testu podlegają przepisom ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 186 ze zm., dalej jako „Ustawa”).

Porada telemedyczna z testem na obecność COVID-19 jest usługą przeznaczoną dla osób indywidualnych, które mogą samodzielnie wykonać test na COVID-19 pod nadzorem lekarza, np. w trakcie trwania porady telemedycznej.

Czy przedszkola i szkoły mogą korzystać z szybkich płytkowych testów antygenowych na obecność COVID-19?

Tak, pod warunkiem, że testy będą przeprowadzane przez osoby posiadające wiedzę lub doświadczenie zawodowe wymagane od profesjonalnych użytkowników.

Czy firmy prywatne mogą korzystać z 15-minutowych płytkowych testów antygenowych na obecność COVID-19?

Tak, pod warunkiem, że testy będą przeprowadzane przez osoby posiadające wiedzę lub doświadczenie zawodowe wymagane od profesjonalnych użytkowników.

Czy jeśli test na COVID-19 pokazał wynik pozytywny, to na pewno jestem chory?

Wynik pozytywny wskazuje na infekcję COVID-19 u badanego, z prawdopodobieństwem przekraczającym 96%, jednak aby mieć 100% pewności należy wykonać dodatkowo test PCR.

Czy jeśli test na COVID-19 pokazał wynik negatywny, to na pewno jestem zdrowy?

Wynik negatywny wskazuje na brak infekcji COVID-19 u badanego z prawdopodobieństwem przekraczającym 99% procent. Aby mieć jednak 100% pewności, należy wykonać dodatkowo test PCR.

Co oznacza wysoka lub niska swoistość testu na COVID-19?

Swoistość testu to zdolność do prawidłowego wykluczenia choroby u osób zdrowych. Jeśli zatem test wykazuje się swoistością ponad 99% oznacza to, że w porównaniu do testu PCR poprawnie wskazuje wynik negatywny w ponad 99 na 100 pomiarów.

Co oznacza wysoka lub niska czułość testu na COVID-19?

Czułość testu to zdolność testu do prawidłowego rozpoznania choroby u osób zakażonych. Jeśli zatem test charakteryzuje się czułością ponad 96% oznacza to, że w porównaniu do testu PCR poprawnie wskazuje wynik pozytywny w ponad 96 na 100 pomiarów.

Czy 15-min płytkowy test antygenowy na obecność COVID-19 w ogóle jest wiarygodny?

Zgodnie ze stanowiskiem Rządu Polskiego szybkie testy antygenowe mogą jak najbardziej być wykorzystywane do stwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 obok testów PCR.

"Przyjmujemy, że testy antygenowe, które są wykonywane dla pacjenta objawowego, są taką samą podstawą stwierdzenia koronawirusa jak testy PCR-owe" – oświadczył 30 października 2020 roku Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Należy jednak pamiętać, aby korzystać z testów wysokiej jakości, a najlepiej takich, które posiadają rekomendację WHO oraz ZGPTEiLChZ, w przeciwnym wypadku wynik testy może być niewiarygodny.

Czym różnią się od siebie szybkie testy na obecność COVID-19? Jaki wybrać miarodajny test?

Testy, jak to zwykle bywa, różnią się od siebie przede wszystkim ceną i jakością. Aby wybrać miarodajny test, należy porównać takie parametry, jak czułość i swoistość - im wyższe, tym lepsze.

Warto również upewnić się, że test znajduje się na listach rekomendacji WHO i ZGPTEiLChZ. Dzięki temu można mieć gwarancję, że parametry testu deklarowane przez producenta zostały zweryfikowane przez niezależne jednostki badawcze.

Dobrze też zweryfikować producenta testu i jego renomę. Dla przykładu oferowany przez nas test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 firmy SD Biosensor był na przełomie października i listopada 2020 wykorzystany do ogólnokrajowego testowania populacji Słowacji . W badaniu wzięło udział 3,6 mln obywateli, tj. 2/3 populacji kraju.

Czy pozytywny wynik testu na COVID-19 oznacza, że powinienem iść na kwarantannę?

Jeśli test wskazał wynik pozytywny, jest wielce prawdopodobne, że jesteś zakażony wirusem COVID-19. Aby jednak mieć pewność, należy wykonać test PCR.

Czy negatywny wynik testu oznacza, że nie muszę iść na kwarantannę?

Jeśli nie masz objawów grypopodobnych, nie ma takiej konieczności. W przeciwnym wypadku należy dla pewności wykonać test PCR.

Czy muszę powiadomić sanepid, jeśli test na COVID wyszedł pozytywnie?

Nie, nie ma takiego obowiązku.

Ile czasu wykonuje się antygenowy płytkowy test na COVID-19?

Test wykonuje się najwyżej 15 min, a wynik odczytuje się po ok. 15 min, jednak nie później niż po 30 min.

Czy wykonanie testu wymazowego z nosogardzieli na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 boli?

Nie, nie boli. Jednak w czasie jego wykonywania odczuwa się w nosie dość nieprzyjemne łaskotanie.

Czy wykonanie testu wymazowego z nosogardzieli na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 jest niebezpieczne?

Przed rozpoczęciem testu należy zapoznać się dołączoną instrukcją, a następnie skorzystać z porady telemedycznej. Test wykonywany zgodnie z instrukcją jest bezpieczny.

Czy przed lub po wykonaniu testu na na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 należy być na czczo?

Nie, nie ma przeciwwskazań, aby jeść i pić przed lub po wykonaniu badania.

Co zawiera zestaw testowy?

W skład zestawu testowego wchodzą: instrukcja w języku polskim, wymazówka, probówka, nasadka oraz płytka testowa. W zestawie otrzymasz też numer telefonu na dedykowaną infolinię wraz z unikatowym kodem uprawniającym do konsultacji telemedycznej.

Koszyk

Twój koszyk jest pusty

Wybierz pierwszy produkt